baharatcidan.com BİR ÇALIŞKAN TARIM MARKASIDIR.

“Forest” baharatcidan.com alt markasıdır.

ŞİRKETİMİZİN ANA FELSEFESİ; ÇALIŞKAN!

ŞİRKETİN YÖNETİMİNİ 2000 YILINDA OĞULLARINA DEVREDEN KURUCU NİHAT ÇALIŞKAN'IN SOY İSMİDİR.

ÇALIŞKAN, 1994 YILINDA KAYITLI ŞİRKET HALİNE GELMİŞTİR FAKAT TİCARET MARATONU KÜÇÜK BİR TİCARETHANEDE 1968'DE BAŞLAMIŞTIR.

ŞİRKETTE ÇOK BÜYÜK BİR GELİŞME YAŞANMIŞTIR VE BUGÜN HİÇBİR ŞEY ARTIK AYNI DEĞİLDİR.

DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY İSE '' ZİHNİYETİMİZDİR''.

ÇALIŞKAN TARIM OLARAK 1994'DEN BU YANA İHRAÇ OLARAK BİRÇOK ÜLKEYE GÖNDERDİĞİMİZ KALİTELİ BAHARATLARIMIZI ve ESANSİYEL YAĞLARIMIZI SİZİNLE TANIŞTIRMAK İÇİN BİR ADIM ATTIK VE ‘’baharatcidan.com’’OLARAK HİZMETİMİZE BAŞLADIK. BAHARATLARIMIZ YILLARDIR BİRÇOK DÜNYA MUTFAĞINDA KULLANILIYOR. SİZLERİN DE BU EN İYİ KALİTEDEKİ ÜRÜNLERİ TANIMANIZ AMACIYLA SİTEMİZİ KURDUK VE SİZLERE BU KALİTELİ BAHARATLARI SUNMAK İÇİN BURADAYIZ. bUNUN YANI SIRA ÜRÜN PORTFÖYÜMÜZÜ GELİŞTİRDİK VE dOĞAL BİTKİ ÇAYLARI, ESANSİYEL YAĞLAR OLMAK ÜZERE BİRÇOK ÜRÜNÜN EN İYİSİNİ SİZLERE SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ.

BUGÜN FELSEFEMİZİ ŞU ŞEKİLDE ÖZETLİYORUZ:

''SİZE KALİTE VAADİNDE BULUNMUYORUZ!

SİZE KALİTEYİ VERİYORUZ...''

ÇALIŞKAN TARIM'IN İLK FAALİYETİ TAZE VE DOĞAL KURU MANTAR, KAPARİ VE DEFNE YAPRAĞI ÜRETİMİ İDİ. BÖLGEMİZDEKİ DOĞAL TARIMÜRÜNLERİNİN FARKLILIK VE BOLLUK AVANTAJINI FARK ETTİĞİNDE ŞİRKET ÜRÜN PORTFÖYÜNÜ ŞİFALI BİTKİ, BAHARAT VE DİĞER DOĞAL MANTAR ÜRÜNLERİNE DOĞRU GENİŞLETMİŞTİR.

GÜNÜMÜZDE ULUSLARARASI GIDA GÜVENLİĞİNE UYGUN 2 AYRI BÖLGEDE BULUNAN 4 FABRİKAMIZDA BAHARAT ÜRETİMİ,TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLERin işlenmesi, ESANSİYEL YAĞ ELDE EDİLMESİ ,MANTARLARIN İŞLENMESİ ŞEKLİNDE ÇALIŞMAKTAYIZ.

ÇALIŞKAN TARIM DÜNYA PAZARINDAKİ TÜM MÜŞTERİLERE TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLERİN İŞLENMESİ, PAKETLENMESİ VE İHRAÇ EDİLMESİ KONUSUNDA UZUN YILLARA DAYANAN DENEYİMİ İLE HİZMET SUNMAKTADIR.

ÜRÜN KALİTESİ VE MÜŞTERİ HİZMETİ ''MÜŞTERİLER&ARKADAŞLAR'' PRENSİBİ İLE SORUNSUZ ŞEKİLDE İŞLEMEKTEDİR.

BU DEĞERLİ DURUŞ ISO 22000 (GIDA GÜVENLIĞI YÖNETIM SISTEMI), BRC ( İNGİLİZ PARAKENDECİLER BİRLİĞİ GIDA TEKNİK STANDARDI ) SERTİFİKALI MÜKEMMEL BİR KONTROL SİSTEMİ İLE BAŞARILMIŞTIR.

ŞİRKET EN YÜKSEK HİJYENİK VE TEKNOLOJİK ŞARTLARA SAHİP 6000 M2'LİK ÜRETİM ALANLARI İLE 8000 M2'LİK ALANDA KURULU YENİ TESİSLE TÜRKİYE'DE DEFNE YAPRAĞIÜRETİMİNDE

YÜKSEK BİR POZİSYONA ULAŞMIŞTIR.

ÇALIŞKAN TARIM KEKİK, BİBERİYE, ADA ÇAYI, ANASON, KİMYON TOHUMU VE REZENE TOHUMU GİBİ ÜRÜNLERİN KAYNAĞINDA KURULU OLMA AVANTAJI İLE BU ZİRAİ ÜRÜNLERİN EN GÜVENİLİR ÜRETİCİLERİNDEN BİRİ OLARAK BİLİNİR. BU ÜRÜNLER 2500 M2'LİK ÜRETİM ALANI İLE 4000 M2'LİK ARSADA KURULU TESİS 1 VE TESİS 3'TEÜRETİLİR.